Çiğdem Kınık Çamlıcalı

Uzman Psikolog

  • Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Sağlık Psikolojisi bölümünden yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Klinik Odaklı Uygulamalı Psikoloji doktora programına Okan Üniversitesi’nde devam etmektedir.
  • Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini Prof. Dr. Hakan Türkçapar’ dan almış, Leslie Sokol ve Christine Padesky tarafından verilen kişilik bozukluğunda bilişsel terapi yoğunlaştırılmış eğitim programlarına katılmıştır. Kognitif terapinin ardından varoluşçu ekol ile terapi eğitimine devam etmistir.
  • Gottman Institute’ ten çift terapisi eğitimi modüllerini tamamlayarak çift terapisi uygulayıcısı olmuştur.
  • National Guild of Hypnosis enstitüsünün hipnoz eğitimlerine katılarak hipnoterapistlik sertifikasını almıştır.
  • Bezmialem Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda ayaktan ve yatarak tedavi gören ergen ve yetişkin bireyler ile çalışmıştır. Ayrıca yine aynı hastanenin onkoloji bölümünde kanser tanısı alan kişiler ve aileleri, endokrinoloji bölümünde diyabet ve obezite tanısı alan bireyler ile de çalışmıştır.
  • “HIV/AIDS tanısı almış kişilere tanı ve tedavi sürecinde psikolojik müdahale”, “palyatif bakımda multidispliner çalışmalar”, “çocuklarda madde bağımlılığı ve cinsel istismar” konulu üç farklı avrupa birliği projesinde uygulamacı olarak yer almıştır.
  • 3 ay süre ile Türk-Alman Sağlık Vakfi’nda (Turkisch-Deutsch Gessundheitstiftung) intern olarak çalışmış, “Almanya’da Sağlık Hizmetinde Göçmen Kişilerce Algılanan Ayrımcılık” konusunda çalışma yapmıştır.Bunların yanında aile içi şiddet ve göçmenlerin entegrasyon ile ilgili sosyal sorumluluk projelerine de katılmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir